Japońska precyzja, czyli moc olejku kameliowego.

Na rynku kosmetycznym zapanowała moda na wszelkiego rodzaju olejki pielęgnacyjne. Na pewno spotkałaś się z podstawowymi rodzajami olejków czyli m.in. olejem jojoba czy arganowym i wiesz dużo o ich właściwościach pielęgnacyjnych. Warto jednak postawić na różnorodność i czasem sięgnąć po inny produkt chociażby ze względu na to, ze nasza skóra szybko przyzwyczaja się do często używanych składników pielęgnacyjnych i w rezultacie nie działają one z taką mocą jak na początku kuracji.

Moc pielęgnacyjnych olejków zna od wieków i z powodzeniem wykorzystuje w zabiegach kosmetycznych medycyna wschodu. Tym razem kierujemy się aż do Japonii, gdzie święci swe tryumfy olejek kameliowy, nazywany inaczej olejem herbacianym. Ma on szerokie zastosowanie w produktach kosmetycznych i medycznych, ale główną jego cechą jest niebywała troska i pielęgnacja włosów oraz skóry głowy. Wystarczy przyjrzeć się pięknym włosom japonek, aby w pełni zrozumieć i docenić jego działanie.

Olej kameliowy pomaga bowiem utrzymać właściwy poziom nawilżenia włosów i skóry. Regeneruje zarówno włosy jak i naskórek, wnika głęboko w cebulki włosowe i sprawia, że włosy zaczynają rosnąć silniejsze, są lśniące i pełne witalności. Jednocześnie zapobiega on wypadaniu włosów. Dba również o ich końcówki – używając go możesz zatem pożegnać się z przesuszonymi, nie dającymi się rozczesać i porozdziawianymi końcami włosów. Jest idealny na zimę. Zamyka i wygładza łuski porowatych, cienkich włosów i sprawia, ze nie chłoną już one z otoczenia tak dużej ilości jonów dodatnich, czyli nie elektryzują się. (Elektryzowanie włosów polega na zderzaniu się dodatnich jonów wewnątrz włosów z dodatnimi cząsteczkami przyswojonymi z zewnątrz, czyli z kurzu i włókien tkanin).

Olej z kamelii stosuje się tak samo jak większość dostępnych na rynku olejów. Powinno się go nakładać na suche, lub delikatnie zwilżone włosy, wykonać masaż skóry głowy aby zwiększyć ukrwienie i wnikanie składników kamelii. Następnie otulić głowę ręcznikiem tworząc ciepły kompres (ciepło aktywuje składniki odżywcze preparatu) i zostawić na całą noc na włosach (optymalnie na 2-3 godziny). Po tym czasie włosy należy umyć szamponem i ułożyć jak zwykle. Wytrwałość, czyli powtarzalność zabiegu zostanie nagrodzona i wkrótce używanie olejku herbacianego zaowocuje pięknymi, mocnymi, lśniącymi i odpowiednio nawilżonymi włosami. Nigdy więcej suchych, łamliwych włosów. Nigdy więcej puszenia i elektryzowania.

Na sam koniec jeszcze jedna ciekawostka- kamelia japońska jest tak piękną rośliną, że z powodzeniem można uprawiać ją w domu. Podcinana regularnie utworzy efektowne drzewko bonsai przyobleczone w cudowne, różowe lub białe kwiaty. Aż chciałoby się zawołać po japońsku: ganbatte! Idź na całość!