O olejku kameliowym z wiecznie zielonego drzewka herbacianego

Kamelia to nic innego jak wiecznie zielone drzewko herbaciane porastające głównie tereny Chin i Japonii. Z tego powodu olejek kameliowy (Camellia Oil) tłoczony z nasion rośliny camellia japonica jest inaczej nazywany olejem herbacianym.

W Japonii i Chinach jest gwiazdą. Podbił rynek kosmetyczny, kulinarny i medyczny. Jest tak popularny, jak oliwa z oliwek w Europie. Kameliowe drzewa przypominają z wyglądu drzewka oliwne, dlatego olejek z kamelii nazywany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu. Ma równie szerokie zastosowanie, co jego europejska przyjaciółka. Camellia oil posiada jednak więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych (aż 86% kwasu oleinowego). Zwiększa to jego właściwości antyoksydacyjne. Ma zatem lepszą zdolność neutralizacji wolnych rodników, mogących uszkadzać błonę komórkową. Skutkuje to nowotworami i przedwczesnym starzeniem się skóry. Olejek spowalnia zatem procesy starzenia się skóry i włosów oraz troszczy się o nasze zdrowie.

Skoncentrujmy się na kosmetycznych właściwościach olejku. W jaki sposób pomoże nam on zachować piękno i młodość skóry oraz włosów?

  1. Dba o odpowiedni poziom nawilżenia włosów, skóry głowy oraz całego ciała. Ponieważ olejek bardzo dobrze i szybko się wchłania, penetruje najgłębsze rejony ludzkiej skóry.
  2. Wmasowany w skórę głowy przed myciem włosów świetnie upora się z łupieżem.
  3. Stosowany jako maska na włosy i skórę głowy sprawi, że pukle będą rosły szybciej.
  4. Wcierka z olejku wykonana przed myciem włosów sprawi, że nie będą już tak gęsto wypadać.
  5. Olejek z kamelii odżywia włosy od nasady aż po ich końcówki.
  6. Będzie idealny na zimę, ponieważ zapobiega elektryzowaniu się włosów. Wciera się go wówczas w suche włosy od połowy ich długości. Można nałożyć go tez na wilgotne pukle zaraz po myciu i nie spłukiwać.
  7. chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ponieważ zawiera naturalny filtr UV.
  8. Z powodzeniem zastąpi odżywkę do paznokci, ponieważ wzmacnia kruche paznokcie i nawilża suche skórki.
  9. Będzie doskonały do masażu ciała. Nawilży i odżywi nawet wrażliwą, mocno przesuszoną skórę.